A kormány több ponton is hajlandó korrigálni az igazságszolgáltatási rendszert, kérdés mire lesz ez elég
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés reményében a kormány olyan civil szervezetekkel is egyeztetett, akikkel normális esetben szóba sem állna.
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés reményében a kormány olyan civil szervezetekkel is egyeztetett, akikkel normális esetben szóba sem állna.
Miben reménykedhetünk? Mi állíthatja meg Magyarországot a diktatúrába és a szegénységbe vezető úton? Ezek szerzőnk kérdései. De vajon léteznek-e megnyugtató válaszok? Vélemény.
Orbán kritikusai és hívei is ugyanazt a mozit nézik. Ugyanazt látják, csak máshogy értékelik a látottakat: a kormányfő kritikusai Magyarország elszigetelődését negatív tendenciának látják, míg a hívei szemében éppen ez az, ami visszaigazolja, hogy a vezetőjüknek igaza van, Európa pedig rossz úton jár. Ha Orbán tapsolt volna Zelenszkijnek, akkor éppen az eddigi politikájával ment volna szembe.
A termékínséget a kontinens gyártói kapacitásainak növelésével enyhíteni lehetne, de a magas energiaárak miatt több gyártó ebbe nem mer belevágni, különösen úgy, hogy a támogatott készítmények előállítása évek óta egyre veszteségesebb nekik.
Pénteken éjjeli két óra körül ért véget az uniós állam- és kormányfők rendkívüli brüsszeli csúcstalálkozója, amely csütörtökön reggel kezdődött.
Kijev gyorsított csatlakozást szeretne, de Ukrajnában az oligarchák még mindig fojtófogásban tartják a politikát, illetve az igazságszolgáltatást és az urambátyám-rendszert sem sikerült teljesen visszaszorítani. A Financial Times szerint, ha az ukránoknak alacsonyabbra teszik a lécet a tagsághoz, az visszaüthet a nyugat-balkáni jelentkezők körében. A lap ezért reformokat javasol az EU felvételi rendjéhez.
A miniszterelnök videóban számolt be brüsszeli napjáról és közben kijelentette azt is, hogy Magyarország történetének legnagyobb humanitárius segítségét nyújtották Ukrajnának az elmúlt év folyamán.
Nem négyszemközt beszéltek Brüsszelben, az uniós csúcs helyszínén.
Az ukrán elnök bizakodó országa uniós tagsága kapcsán, európai partnereit azonban arra kérte, a várható orosz invázió előtt biztosítsanak számukra harci repülőket is.
A magyar miniszterelnököt az uniós tagállamok vezetőinek csoportképén épp az ukrán elnök mögé állították.
A migráció és az európai gazdaság védelme biztosan fontos kérdések lesznek az Európai Tanács ülésén, de az Ukrajnának nyújtott fegyveres segítség ügyében egyelőre nagy a titkolózás. Orbán Viktor úgy ment be az ülésre, hogy újságírói kérdésekre nem válaszolt.
Az Európai Parlamentben elmondott beszédében az ukrán elnök köszönetet mondott a támogatásért, és jelezte, csak úgy tudja megvédeni az európai értékeket Ukrajna, ha győzelmet arat.
Minden bizonnyal Volodimir Zelenszkij beszéde lesz a legfontosabb téma az uniós állam- és kormányfők csütörtöki brüsszeli csúcstalálkozóján, noha hivatalosan még meg sem erősítették, hogy az ukrán elnöke a belga fővárosba fog érkezni. Mindenesetre, ha így lesz, akkor Orbán Viktor végre kezet rázhat Zelenszkijjel.
Csökkenti a balesetek számát, biztonságosabbá teszi a közlekedést, az embereket átszoktatja a tömegközlekedésre és a kerékpárra, így javítja a levegő minőségét, és csökkenti a zajterhelést. A 30 kilométer/órás felső sebességhatár bevezetése eddig még minden érintett városban bejött. Az EUrologus európai körképe.
A legkisebb áremelkedést Luxemburgban mérték.
Az Eurostat legfrissebb elemzésében az uniós tagállamok által 2023 januárjában kifizetett minimálbéreket hasonlította össze.
Katasztrófavédelmi ajánlásokat fogalmazott meg a tagállamoknak az Európai Bizottság, miközben Törökország mellett már Szíriai is hivatalosan kérte az EU segítségét.
„Városok a jogállamiságért” címmel rendeztek konferenciát a brüsszeli városházán, a belga és a magyar főváros közös szervezésében. A résztvevők között ott volt a házigazdákon kívül az EU igazságügyi biztosa, több kutató, valamint az amszterdami, a prágai és a varsói polgármester is.
A Nyugat elveszítheti fontos szövetségesét, Törökországot, amely valójában Washingtont zsarolja Svédország NATO-csatlakozásának blokkolásával. A fő problémát a szíriai kurdok jelentik, mert ami az USA-nak stratégiai érdek, az Törökországnak egzisztenciális veszély.
Az EU koordinálásában Törökországba és Szíriába is egymás után érkeznek a mentőcsapatok, keresőkutyák, egészségügyi személyzet, miközben egy polgári védelmi szakértői csoportot is telepítettek Törökországba. Ezzel párhuzamosan segélyszállítmányt is útnak indított az unió.